Co myślisz o swoim ciele? Podobasz się sobie? Czy chciałabyś, żeby jakieś jego części wyglądały inaczej?

Nasze ciało to nasz zewnętrzny atrybut. Nie świadczy ono o naszej wartości jako człowieka. Nasza wartość nie wiąże się z naszą wagą, wyglądem, zdrowiem ani statusem społecznym, choć dzisiejsza kultura i TV mogą prowadzić nas właśnie do takich konkluzji. Ludzie zaczynają wierzyć, że nie są w pełni wartościowi, jeśli nie są młodzi, piękni i szczupli.

Jeśli nie nauczymy się akceptować naszego ciała mimo jego niedoskonałości, prawdopodobnie będziemy mieli również skłonność do potępiania siebie samych z powodu jakichkolwiek innych wad.

Na szczęście możemy nauczyć się akceptować nasze ciało z wdzięcznością i satysfakcją. To w zamian pomoże nam przybrać nieco bardziej akceptującą postawę wobec naszego wewnętrznego Ja.

Nie ma nic rzadszego, ani piękniejszego od bycia Sobą i czucia się komfortowo ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami. To jest prawdziwa esencja piękna.

Zastanów się przez chwilę, jakie części swojego ciała lubisz najbardziej. Stań przed lustrem i skieruj uwagę na te części. Spójrz na siebie i powiedz głośno:

Lubię Siebie! Naprawdę lubię Siebie!

Pozwól swojemu blaskowi zaświecić.

Pomyśl o wszystkich fizycznych możliwościach, które masz. Czy możesz samodzielnie chodzić, widzieć, słyszeć, mówić? Miliony ludzi tego nie mogą, więc doceń to. Jesteś wyjątkowa. Dlaczego by nie podkreślać tej wyjątkowości?

Musimy nauczyć się akceptować nasze ciało i jego niedoskonałości z lekką dawką humoru, a jednocześnie popracować nad tymi częściami, które mogą być zmienione.

Których części siebie nie lubisz? Pomyśl o tych, z którymi nic nie możesz zrobić. Może to Twój wzrost, rozmiar stopy, długość nóg itd. Kiedy patrzysz na siebie w lustrze, uznaj, że tak właśnie wygląda Twoje ciało i powiedz do siebie:

To jestem JA. Jestem piękna.

Z drugiej strony, jeśli masz możliwość popracowania nad czymś, co sprawi, że poczujesz się dobrze, zrób to! W przeciwnym razie nie ma sensu użalać się nad sobą.

Przyjrzyjmy się temu bliżej. Możesz na przykład uprawiać więcej sportu, robić ładny makijaż czy pofarbować siwe włosy. Wybierz rzeczy, nad którymi chcesz pracować. Wybierz się do fryzjera, na siłownię, rzuć palenie papierosów, jeśli to nadal robisz, zamień okulary na soczewki – pomyśl, co chciałabyś zmienić w swoim stylu.

Wybierz takie ubranie, które sprawi, że będziesz czuła się lepiej. Ćwicz regularnie. Wtedy uwalniają się endorfiny i poprawia się Twoje ogólne samopoczucie. Wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność. Idź na spacer, rower, basen, taniec, cokolwiek.

Powtarzaj następujące zdanie tak często, jak to tylko możliwe:

Kocham swoje ciało. Dbam o nie i każdego dnia czuje się coraz lepiej.

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Z czym najbardziej się zmagasz, jeśli chodzi o akceptację Twojego ciała? Kochasz każdą jego część i jesteś za nie wdzięczna?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ