Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek mieć świetny pomysł, coś, co naprawdę chciałaś zrobić?

 

Byłaś naprawdę podekscytowana na samą myśl o tym, zapalona do tego pomysłu, jednak z czasem zaczęłaś mieć wątpliwości i w końcu zostałaś tam, gdzie byłaś – w swoim bezpiecznym miejscu?

Przestrzeń, do której boisz się wejść zawiera skarby, których szukasz

Jak często zdarzyło Ci się nie podjąć kroków, bo się bałaś? Strach powstrzymuje nas od używania naszego pełnego potencjału i osiągania wielkich rzeczy.

Dzisiaj rzucę Ci wyzwanie. Pomyśl przez chwilę o swoim największym marzeniu, które od zawsze chciałaś spełnić, ale nie zrobiłaś dotąd nic, aby iść w jego kierunku, ponieważ nie wierzyłaś wystarczająco w siebie i czułaś się komfortowo w miejscu, w którym jesteś teraz.

Być może od długiego już czasu chcesz przeprowadzić się do innego miejsca, kraju, albo zmienić pracę, która Cię wypala. A może już od dawna zastanawiasz się nad odejściem ze swojej toksycznej relacji? Czy chciałaś wziąć udział w kursie języka obcego, gotowania albo tańca?

Teraz powiedz mi, co Cię powstrzymuje, czego się boisz? Czy jeśli wykonasz jeden krok w stronę realizacji Twojego marzenia, coś zagrozi Twojemu życiu?

Lęki to tylko myśli powtarzane w naszej głowie tak często, aż zaczynamy wierzyć, że są prawdą. Stają się naszymi największymi wymówkami uzasadniającymi rzekomo, dlaczego nie możemy mieć tego, co chcemy.

Kiedy zrozumiesz, że lęk to tylko Twoja wyobraźnia, że nie istnieje on w Twojej rzeczywistości, zauważysz, że tak naprawdę nie istnieje nic, czego powinnaś się bać. Strach to stan emocjonalny, który wywoływany jest w naszym umyśle, a nie na zewnątrz niego.

Zacznij obserwować swoje myśli. Słuchaj, co mówi Ci Twój wewnętrzny głos. Na czym się skupiasz, kiedy czujesz się zblokowana, zlękniona?

Mamy tendencję do skupiania się na tym, czego nie chcemy, zamiast na tym, czego pragniemy. Jako ludzie mamy jednak możliwość wybierania naszych myśli świadomie.

Możesz przejąć z powrotem kontrolę nad swoim wewnętrznym głosem w głowie i przekierować swoje myśli na bardziej pozytywne. Twoje wyniki zawsze będą zależały od tego, na czym się skupiasz. Lęk pojawia się wtedy, gdy czegoś nie rozumiemy. Możesz nauczyć się używać strachu na swoją korzyść i nie pozwolić, by Cię zatrzymywał przed robieniem tego, co chcesz.

Przygotuj się, naucz i zrozum.

Tylko w ten sposób będziesz w stanie pokonać strach.

Gdy staniesz się bardziej uważna i świadoma swoich myśli oraz swojego negatywnego monologu w głowie, wygrasz! Lęki pochodzą z emocjonalnej części mózgu. Możesz je świadomie przenieść do części logicznej i racjonalnie je sobie wytłumaczyć. Kiedy czujesz lęk, zmień swój stan fizjologiczny: wstań, idź na spacer, poskacz.

Masz większy potencjał, niż Ci się zdaje, jesteś w stanie zrobić dużo więcej, niż robisz w tej chwili. Nie pozwól lękom kontrolować Twojego życia, zrujnować Twojej pewności siebie ani powstrzymywać Cię od osiągania wielkich rzeczy, na które zasługujesz.

ĆWICZENIE

  • Zwróć uwagę na swoje myśli. Napisz na kartce papieru, czego konkretnie się boisz i gdzie to czujesz w swoim ciele.
  • Wypisz wszystkie przyczyny i wymówki, które nie pozwalają Ci mieć tego, co chcesz, i ustal, co Cię powstrzymuje od pójścia naprzód.
  • Odpowiedz na pytanie: „Jaka jest najgorsza rzecz, która może mnie spotkać, jeśli zrobię to, co chcę?”. Uzasadnij teraz logicznie, jakie jest realne ryzyko, że to się stanie? Poszukaj potwierdzenia, że Twoje lęki są nieuzasadnione.
  • Zmień swój stan, rozciągnij się, poskacz, weź kilka głębokich wdechów.
  • Sięgnij po odwagę, którą masz w sobie. Spójrz strachowi w oczy i podejmij decyzję, że i tak podejmiesz działanie i zrobisz to, czego zawsze chciałaś! To normalne, że boisz się zrobić coś nowego!

Jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli tym razem, to przynajmniej dowiesz się, co zrobić i ulepszyć przy kolejnej próbie.  Nie ma takiego czegoś jak porażka, jest tylko informacja zwrotna. Albo będziesz miała świetne wyniki, albo nauczysz się, jak zrobić coś lepiej.

I na końcu odpowiedz sobie na te dwa pytania:

  • Jak będzie wyglądało moje życie za 5, 10 lat, jeśli dzisiaj nic nie zmienię i nie podejmę działania?
  • Jak się zmieni moje życie, co zyskam, jeśli dzisiaj zrobię jeden, pierwszy krok w kierunku mojego celu?
Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Przed zrobieniem czego blokuje Cię lęk? Czy jest on uzasadniony? Co zrobisz dzisiaj, żeby go pokonać?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ