Szczęście często wydaje się jakimś nieosiągalnym i trudnym do zdefiniowania stanem, który każda z nas próbuje osiągnąć. Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Definicja szczęścia jest jednak dla każdego inna.

Zastanawiałaś się kiedyś, czym jest szczęście dla Ciebie? Definiowanie go poprzez przyjemne doświadczenia albo chwile radości, spowodowane na przykład rzeczami materialnymi, może nas utrzymywać w błędnym kole ciągłego poszukiwania zewnętrznych źródeł szczęścia.

Często wydaje nam się, że kiedy znajdziemy lepszą pracę, awansujemy, kupimy wymarzony samochód, większy dom, albo kiedy pojedziemy na wymarzone wakacje, w końcu będziemy szczęśliwe.

SZCZĘŚCIE to nie miejsce, do którego możesz podróżować, nie coś, co możesz posiadać, zarobić, czy ubrać. Szczęście to doświadczanie każdej minuty życia z miłością i wdzięcznością

Badania pokazują jednak, że my, ludzie szybko przyzwyczajamy się do nowych przyjemności i osiągnięć. Szybko się nimi nudzimy i to, co osiągnęliśmy, staje się dla nas normalnością. Popadamy wtedy znów w błędne koło poszukiwania szczęścia na zewnątrz nas.

Oczekiwanie stałego szczęścia poprzez chwilowe doświadczenia tworzy rozczarowanie. Kiedy spojrzymy na definicje szczęścia mistrzów zen czy psychologii pozytywnej, spotkamy się z szerszym spojrzeniem na to zagadnienie. Szczęście nie pochodzi z pojedynczego źródła, ale z wielu.

Niektórymi z nich są na przykład uświadomienie sobie swoich pozytywnych emocji i aktywne wzmacnianie ich każdego dnia, branie czynnego udziału w życiu, podejmowanie działania i znalezienie hobby, które ma dla Ciebie wartość i znaczenie oraz daje Ci możliwość współtworzenia i połączenia się z innymi ludźmi.

Szczęście to także tworzenie pozytywnych, zdrowych, konstruktywnych relacji, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, pomoc innym i bycie wdzięczną za różne wartości i ludzi w Twoim życiu. Czyli, inaczej mówiąc, szczęście nie jest chwilowym uczuciem, spowodowanym przypadkowo przez jakieś zewnętrzne okoliczności, ale jest to stan umysłu ukształtowany przez Twoje nastawienie i wybory.

Szczęście znajdziemy nie przez ciągłe gonienie za nim, ale poprzez akceptację tego, co jest, bycie wdzięczną, współczucie, dzielenie się z innymi. Ważne jest również, aby cały czas kierować naszą uwagę na to, co pozytywne i dobre tu i teraz.

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Czy potrafisz cieszyć się małymi rzeczami i odnaleźć szczęście na co dzień?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ