Women Onward Wewnetrzny spokoj

Dla niektórych z nas wewnętrzny spokój może wydawać się czymś trudnym do określenia.

Być może dla każdego oznacza on coś innego, ale prawdopodobnie zgodzisz się ze mną, że dotyczy on Ciebie samej i jest powiązany ze świadomością, samoakceptacją i miłością do samej siebie. Zapisałam kilka wskazówek, które pomagają mi samej utrzymać wewnętrzny spokój oraz równowagę.

Codzienna inspiracja

Poszukaj rzeczy, miejsc, ludzi, którzy pozytywnie wpływają na to, jak się czujesz i podnoszą Cię na duchu. Dla mnie osobiście jedną z najlepszych rzeczy jest słuchanie relaksacyjnej muzyki, medytacja, przebywanie na łonie natury, długie spacery na świeżym powietrzu, rozmowy z inspirującymi ludźmi, czy oglądanie zachodu słońca.

Skoncentrowanie się na jednej rzeczy

My kobiety, często dumnie mówimy o wielozadaniowości, jednak uspokojenie umysłu i skoncentrowanie się na jednej rzeczy na raz może okazać się dużo bardziej produktywne i mniej stresujące. Spróbuj nawet chwilowej medytacji, która nie wymaga od Ciebie niczego więcej poza skupieniem, a w krótkim czasie odnajdziesz wewnętrzny spokój i harmonię.

Kiedy skupiasz się na chwili obecnej, jesteś w najlepszym momencie swojego życia. Tylko tu i teraz ma prawdziwe znaczenie

Bycie obecną w tu i teraz

Przeszłość jest już za nami, a przyszłości nie znamy. Kiedy zaczniesz świadomie wybierać swoje myśli i koncentrować się na dniu dzisiejszym, będzie Ci łatwiej zauważyć i docenić piękno, które Cię otacza. Nie zmienisz jutra, zamartwiając się o nie dzisiaj, jak również nie jesteś w stanie zmienić przeszłości, wciąż o niej rozmyślając. Odpuść, wybacz i daj krok do przodu. Zwróć uwagę na to czym zaprzątasz sobie głowę w ciągu dnia i jeśli są to myśli negatywne, świadomie je zmieniaj. Ty sama masz nad tym kontrolę, sama tworzysz myśli w swym umyśle, więc możesz je też odrzucić lub przekształcić. Nie przegap chwili obecnej żyjąc ciągle przeszłością albo martwiąc się tym co będzie.

Uwolnienie uwięzionych emocji z przeszłości

Czasami nawet sobie nie zdajemy sprawy, że powodem naszego złego samopoczucia mogą być stare, nieprzepracowane emocje, które utknęły w naszym ciele i wypływają na wierzch przy każdej nadarzającej się okazji, aby przypomnieć nam, że musimy wykonać pewnego rodzaju pracę wewnętrzną. Istnieje wiele technik, pomagających uwolnić to, co już nam nie służy. Jedną z nich jest prowadzona medytacja, która znajdziesz na stronie WomenOnward.pl

Odłączenie się

Chociaż urządzenia i media społecznościowe mogą być świetnymi narzędziami do utrzymywania kontaktów z rodziną i znajomymi, mogą być również źródłem negatywnych myśli, czy emocji. Zwróć uwagę na to, jak się czujesz po korzystaniu z Facebooka czy oglądaniu TV. Czym karmisz swój umysł i serce? Zrób porządek z tym, czego codziennie słuchasz, czy oglądasz. Od czasu do czasu, zrób sobie dzień bez telefonu. Bądź obecna wśród bliskich Ci osób, bardzo szybko zauważysz zmiany w swoim samopoczuciu.

Women Onward Wewnetrzny spokoj

Uproszczenie swojego życia

Jeśli Twoje dni wypełnione są problemami i chaosem dnia poprzedniego, spróbuj je przynajmniej uporządkować. Zapisz swoje myśli i zadania na kartce papieru. Nawet jeśli nie jesteś w stanie czegoś rozwiązać albo ukończyć danego dnia, zrób jeden mały krok, który zdejmie ciężar z Twoich barków. Stwórz plan działania i podejmij je. Poczujesz się lepiej, kiedy zauważysz nawet mały progres w tym, co odkładałaś na później od dłuższego czasu.

Kiedy możesz być kimkolwiek, wybierz bycie życzliwą.

Życzliwość jest prosta, nic nie kosztuje, a przy tym może zmienić życie Twoje i ludzi wkoło. Bycie miłą i życzliwą pomoże Tobie i innym osiągnąć spokój wewnętrzny. Sam bezinteresowny uśmiech, dobre słowo wprawi i Ciebie i odbiorcę w dobry nastrój, może otworzyć nowe możliwości i może się również spotkać z odwzajemnieniem.

Przebywanie na łonie natury

Kiedy zaczniesz otaczać się widokami, zapachami i dźwiękami natury, zaczniesz nabierać innej perspektywy na wyzwania dnia codziennego. Spędzenie czasu na plaży, spacery w lesie, czy chodzenie boso po trawie, na nowo połączy Cię z ziemią. To ma pozytywny wpływ na Twoje ciało i samopoczucie. Nie zapomnij również o głębokim, świadomym oddechu.

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Ciekawa jestem jakie Ty masz sposoby na to, by zachować wewnętrzny spokój.

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTube, i Instagram

Posłuchaj Medytacji, które dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ