To, w jaki sposób rozpoczniesz swój dzień, będzie miało wpływ na całą jego resztę.

Dlatego tak ważne jest wprowadzenie dobrych nawyków, którym będziesz wierna każdego ranka. Jeśli wprowadzisz pewne rytuały w swoje życie i co rano zatroszczysz się najpierw o siebie, będzie miało to wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na ludzi, z którymi przebywasz. Jeśli rano zadbasz w pierwszej kolejności o siebie, będziesz w stanie stawić czoła wszystkim wyzwaniom, które pojawią się w ciągu dnia.

 

Są ludzie, którzy marzą o sukcesie. Są i tacy, którzy wstają rano i na niego pracują

Tworzenie dobrego dnia musisz zacząć już poprzedniego wieczoru.

 

Przed pójściem spać pomyśl o pięciu rzeczach, za które jesteś dziś wdzięczna.

Ja prowadzę dziennik wdzięczności i zapisuję w nim nawet najmniejsze rzeczy. Dzięki temu skupiasz się na tu i teraz. Nie rozmyślasz nad przeszłością ani nie martwisz się, co będzie w przyszłości. Po prostu skupiasz się na teraźniejszości i zauważasz, za co i za kogo jesteś wdzięczna.

Drugą rzeczą jest wypisanie sobie trzech najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić następnego dnia. Rzeczy, które będą miały największe znaczenie, jeśli je wykonasz najlepiej do południa.

Aby w pełni obudzić Twoje ciało po przebudzeniu, wypij szklankę wody, najlepiej z cytryną. Po całej nocy snu Twoje ciało jest odwodnione, dlatego naprawdę ogromnie ważne jest wypicie przynajmniej szklanki wody. To pobudzi również Twój metabolizm.

Poświęć 15 minut na rozruszanie Twojego ciała, rozciągnij się, poruszaj, rozgrzej. Tylko mi nie mów, że rano nie masz czasu. Wstań 15 minut wcześniej, a Twoje ciało odwdzięczy Ci się w ciągu dnia dobrym samopoczuciem.

Nie zapomnij o przeczytaniu czegoś interesującego. Nie mam tu na myśli Facebooka, plotek czy wiadomości. Czytaj coś, co Cię rozwinie, czego będziesz mogła się nauczyć. Coś, co wprawi Cię w dobry nastrój na resztę dnia. Omijaj negatywne informacje w TV i gazetach.

I na koniec: stań przed lustrem i spytaj siebie, czy gdyby to był Twój ostatni dzień życia, spędziłabyś go w sposób, który właśnie zaplanowałaś… Jeśli Twoja odpowiedź często brzmi „nie” – zastanów się, czy nie nadszedł czas na zmiany.

Pamiętaj, że ciało i umysł idą w parze, zadbaj o te dwie części każdego ranka, a już po tygodniu zauważysz, jakie zmiany zachodzą w Twoim zachowaniu, samopoczuciu i nastawieniu do świata.

Jak się czułaś, kiedy się dzisiaj rano obudziłaś?

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Jakie są Twoje poranne rytuały? Co sprawia, że Twój dzień zaczyna się dobrze?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ