Możesz się zastanawiać, dlaczego tak często pytam, za co jesteś dzisiaj wdzięczna i nakłaniam Cię do zauważenia tych najmniejszych, z pozoru oczywistych rzeczy.

Otwarcie serca i noszenie w nim wdzięczności na co dzień wpuści jeszcze większej dobra i szczęścia do Twojego życia. Praktykowanie wdzięczności to nawyk, który powinnyśmy wyrobić w sobie i stosować każdego dnia. Dlaczego jest to tak ważne i może zmienić nasze życie na lepsze?

Po pierwsze, uczucie bycia naprawdę wdzięczną natychmiastowo zmienia Twoje myśli i to, na czym się koncentrujesz. Nie możesz czuć się jednocześnie wdzięczna i załamana. Te dwie emocje wykluczają siebie nawzajem, więc wybór należy do ciebie.

Naucz się być wdzięczna za to co już masz, podczas, gdy dążysz do tego, czego pragniesz

Doceniając nawet drobne rzeczy, skupiasz się na pozytywach, zamiast na negatywach.

Uczucie to wytwarza w Twoim ciele hormony, które pomagają Ci czuć się lepiej. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego osoby, które z pozoru mają wszystko – pieniądze, karierę, sławę, często czują się źle ze sobą i mają depresje? To dlatego, że tak wielu z nich nie potrafi docenić tego, co już ma, lecz ciągle goni za czymś więcej, ciągle chce czegoś lepszego, oczekując, że wtedy poczuje się lepiej.

Możesz nie mieć wszystkich luksusów tego świata, a mimo to wybrać poczucie radości i szczęścia, właśnie poprzez docenienie tego wszystkiego, co już masz w swoim życiu, w tej chwili. Wystarczy się rozejrzeć dookoła.

Poza tym, będąc wdzięczną, otwierasz się na przyjęcie jeszcze więcej dobrego. Jak już zapewne wiesz, wszystko jest energią, więc przyciągasz to, na czym się skupiasz. Kiedy wyrobisz w sobie ten nawyk, nauczysz się zauważać coraz to więcej i więcej rzeczy, za które możesz dziękować. A to sprawi, że będziesz kreować coraz to więcej rzeczy, których pragniesz. Nie musisz mi wierzyć na słowo, najlepiej będzie, kiedy sama tego doświadczysz.

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Za co jesteś dziś wdzięczna? wymień conajmniej 10 rzeczy.

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Women Onward Basia Coaching

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ