Wewnętrzny krytyk Women Onward

Dzisiaj podzielę się z Tobą pewnym bardzo istotnym ćwiczeniem, które pomogło mi w przejęciu kontroli nad moim życiem.

Pamiętaj, że krytykowałaś siebie przez tyle lat i nic to nie dało. Dla odmiany spróbuj wesprzeć siebie i zobacz co się stanie

Zamknij na chwilę oczy i spróbuj połączyć się z tą częścią siebie, która Cię zawsze krytykuje, powodując niezadowolenie z tego, kim jesteś i co masz. To ta część Ciebie, która sprawia, że wierzysz, że nie jesteś wystarczająco dobra, i która zawsze chce robić coś inaczej i lepiej niż teraz.

W którym miejscu w ciele ją czujesz?

Wyobraź sobie, że ten wewnętrzny głos ma postać człowieka. Wyobraź sobie jego twarz, włosy i to, co ma na sobie. Nadaj mu imię.

Zaprzyjaźnij się z nim. Wiedz, że on zawsze ma dobre intencje, chce Cię chronić przed bólem i cierpieniem, których doświadczyłaś w swojej przeszłości. Chce, żebyś była bezpieczna. By nie dotknęło Cię zranienie, opuszczenie, odtrącenie, bycie niekochaną, samotną czy niechcianą.

Każdy ma w głowie swojego wewnętrznego krytyka, który go ocenia i mówi mu, jak ma żyć.

Ten wewnętrzny głos ma wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia, przede wszystkim na poczucie własnej wartości, relacje i karierę.

Wewnętrzny krytyk przychodzi bez zaproszenia i atakuje nas, kiedy tylko chce. Ocenia i obwinia nas, kiedy sprawy nie mają się za dobrze. Porównuje nas z innymi. Często ustawia wysoko poprzeczkę perfekcjonizmu i krytykuje nas, gdy popełnimy błąd.

Mieszka z nami od tak wielu lat, że przyzwyczaiłyśmy się do uznawania jego ataków za prawdę. To, co on mówi, wydaje się sensowne i nawet usprawiedliwione.

Gdy nauczysz się rozpoznawać jego głos, będziesz w stanie przejąć nad nim kontrolę i skutecznie go wyciszyć.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że ten wewnętrzny, krytyczny głos nie jest Tobą. Rozpoznaj, co Twój wewnętrzny krytyk mówi do Ciebie i oddziel to od swojego prawdziwego głosu.

Jak się z tym czujesz? To technika, której możesz używać, ilekroć Twój wewnętrzny krytyk próbuje Cię zdołować. Zawsze możesz powiedzieć:

 

SŁYSZĘ CIĘ, ALE NIE POZWOLĘ CI WYGRAĆ!

Dzisiaj jego sposoby na chronienie Ciebie nie służą Ci najlepiej. Burzą Twój spokój i szczęście tu i teraz. Nie możesz zupełnie się go pozbyć, ale możesz go wyciszyć.

Proszę Cię, abyś przez kolejne kilka dni była szczególnie uważna i zwracała ogromną uwagę na swoje myśli. Dostrzegaj, gdy Twój krytyk rozpoczyna swoją grę. Zauważ wszystko, co mówi. Zarejestruj każde porównanie, ocenę, krytykę, obwinianie, narzekanie, wątpliwości albo odgrywanie roli ofiary, użalanie się nad sobą albo sugestię, że nie jesteś wystarczająco dobra.

Po tym, jak przyzwyczaisz się do myśli, że ten wewnętrzny głos w twojej głowie nie jest Tobą, możesz stworzyć inny głos: kochający i wspierający Cię, odpowiadający na ataki krytyka.

Gdy na przykład krytyk powie Ci: „schrzaniłam to dzisiaj, ale jestem głupia!”, odpowiedz mu słowami: „No tak, popełniłam błąd i biorę za to odpowiedzialność. Nic się nie stało, nie muszę być idealna i może się to każdemu zdarzyć. Przecież są także dni, kiedy wykonuję naprawdę dobrą robotę i wiem, że jestem dobra w tym, co robię. Jutro jest nowy dzień”

I natychmiast zastąp jego stwierdzenie przeciwną, prawdziwą myślą. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką. Rozwiń miłość i zrozumienie dla siebie. Bądź dla siebie dobra.

Ten nowy sposób myślenia będzie stawać się coraz prostszy w miarę upływu czasu i nabywanej praktyki. Wkrótce będziesz umiała uciszać ten głos, jak tylko zacznie swoją negatywną, starą śpiewkę. Musisz tylko rozwinąć w sobie nowy nawyk i stać się naprawdę świadoma swoich myśli.

Powtarzanie tej techniki zagwarantuje powstanie prawdziwych i stałych zmian w Twoim nastawieniu do siebie i życia.

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

W jakich sytuacjach najczęściej Twój krytyk dochodzi do głosu? Co do Ciebie mówi?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ