Codziennie rób małe kroczki, które będą Cię przybliżać do celu. Kiedy nabierzesz rozpędu i co dzień będziesz robiła coś małego – motywacja zostanie. Musisz także popracować nad swoim nastawieniem do tego, co Cię otacza i do samej siebie. Nastawienie jest tu kluczowe, tak samo jak i środowisko, w którym przebywasz.
Czy otaczasz się ludźmi, którzy wspierają Twoje pomysły? Poszukaj grup online, a w nich ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i aspiracje jak Ty. Znajdź coacha i mentorów, którzy będą wspierać Twoją ścieżkę rozwoju i pomogą Ci pokonywać wewnętrzne ograniczenia. Otaczaj się ludźmi, dla których rozwój jest równie ważny: oni zawsze będą Cię motywować podczas słabszych dni.
Największym motywatorem są Twoje myśli, więc myśl o wielkich rzeczach i bądź pewna, że wygrasz
Wszystkim nam zdarza się stracić motywację i ostatecznie nie osiągnąć tego, co chcemy. Dzieje się tak, kiedy tracimy łączność z naszym DLACZEGO.
Jeśli znajdujesz wymówki, na przykład, że nie masz czasu albo pieniędzy… tak naprawdę znaczy to, że sposób, w jaki chcesz ten cel osiągnąć, nie do końca Ci odpowiada, dlatego przestaje Ci się podobać to, co robisz.
Zawsze pamiętaj o tym, dlaczego w ogóle rozpoczęłaś dany projekt. Dlaczego stał się on Twoim marzeniem? Gdzie będziesz za rok, jeśli się nie poddasz? Kto na tym skorzysta? Komu pomożesz?
Załóżmy, że postanowiłaś w końcu podszlifować swój angielski. Zapisałaś się na kurs, ale po miesiącu stwierdzasz, że forma, w jakiej prowadzone są zajęcia, jest nudna i przestaje Ci się chcieć chodzić na lekcje. Zapominasz o swoim końcowym celu. Przestajesz pamiętać, że za rok będziesz bez problemu rozmawiać z obcokrajowcami, pisać maile w pracy i nawiązywać znajomości z ciekawymi ludźmi, kiedy wyjedziesz na wakacje. Twoje skupienie przeniosło się na następną lekcję, która w tej chwili wydaje Ci się nudna.