Po pierwsze – miej swój cel.

 

Musisz wiedzieć, czego chcesz i dokąd idziesz. Musisz też wierzyć, że jest on możliwy do zrealizowania i że możesz go osiągnąć. Skup się na tym, czego chcesz, a nie na ograniczeniach i tym, czego nie chcesz.

Codziennie rób małe kroczki, które będą Cię przybliżać do celu. Kiedy nabierzesz rozpędu i co dzień będziesz robiła coś małego – motywacja zostanie. Musisz także popracować nad swoim nastawieniem do tego, co Cię otacza i do samej siebie. Nastawienie jest tu kluczowe, tak samo jak i środowisko, w którym przebywasz.

Czy otaczasz się ludźmi, którzy wspierają Twoje pomysły? Poszukaj grup online, a w nich ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i aspiracje jak Ty. Znajdź coacha i mentorów, którzy będą wspierać Twoją ścieżkę rozwoju i pomogą Ci pokonywać wewnętrzne ograniczenia. Otaczaj się ludźmi, dla których rozwój jest równie ważny: oni zawsze będą Cię motywować podczas słabszych dni.

Największym motywatorem są Twoje myśli, więc myśl o wielkich rzeczach i bądź pewna, że wygrasz

Wszystkim nam zdarza się stracić motywację i ostatecznie nie osiągnąć tego, co chcemy.

 

Dzieje się tak, kiedy tracimy łączność z naszym DLACZEGO.

Jeśli znajdujesz wymówki, na przykład, że nie masz czasu albo pieniędzy… tak naprawdę znaczy to, że sposób, w jaki chcesz ten cel osiągnąć, nie do końca Ci odpowiada, dlatego przestaje Ci się podobać to, co robisz.

Zawsze pamiętaj o tym, dlaczego w ogóle rozpoczęłaś dany projekt. Dlaczego stał się on Twoim marzeniem? Gdzie będziesz za rok, jeśli się nie poddasz? Kto na tym skorzysta? Komu pomożesz?

Załóżmy, że postanowiłaś w końcu podszlifować swój angielski. Zapisałaś się na kurs, ale po miesiącu stwierdzasz, że forma, w jakiej prowadzone są zajęcia, jest nudna i przestaje Ci się chcieć chodzić na lekcje. Zapominasz o swoim końcowym celu. Przestajesz pamiętać, że za rok będziesz bez problemu rozmawiać z obcokrajowcami, pisać maile w pracy i nawiązywać znajomości z ciekawymi ludźmi, kiedy wyjedziesz na wakacje. Twoje skupienie przeniosło się na następną lekcję, która w tej chwili wydaje Ci się nudna.

 

Dlatego tak ważne jest skupienie się i wyobrażanie sobie tego efektu! Jak bardzo odmieni się Twoje życie, kiedy będziesz płynnie porozumiewać się po angielsku? Pamiętaj, że zmiana nie zależy od umiejętności ani możliwości, tak naprawdę zależy ona od MOTYWACJI!

Women Onward Basia Coaching

Teraz chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie.

Jakie są Twoje sposoby na zostanie zmotywowaną?

Pamiętaj, że wiele niesamowitych osób odwiedza tę stronę, aby poznać nowe narzędzia i inspirację. Twoja historia może być dokładnie tym, co ktoś inny potrzebuje teraz przeczytać, aby zainspirować się do zmiany i działania. Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach.

Linki do innych postów, filmów itp. będą usunięte, ponieważ będą uznane za spam.

Dziękuję, jak zawsze, za czytanie, słuchanie i dzielenie się doświadczeniami z nami wszystkimi. Twoja życzliwość, hojność i entuzjazm są prawdziwym darem w moim życiu.

P.S. Jeśli ktoś, kogo znasz, usiłuje dowiedzieć się, co zrobić ze swoim życiem, podziel się tym postem. To naprawdę może jej pomóc!

Odwiedź mnie koniecznie na FacebookYouTubePatronite i Instagram

Koniecznie posłuchaj medytacji, którą dla Ciebie przygotowałam

Leave a Comment

Pobierz darmową medytację "Spotkanie z przyszłą Tobą"

POBIERZ